Detektor CO FirstAlert SCO5

1 590,- Kč s DPH
dodání do 3-5 dní
Dodáme v pondělí 28.6.2021

Kusů:

Specifikace

Kód: 999552
Výrobce: Kidde

Popis

Detektor CO FirstAlert SCO5

Hlásič požáru a Detektor oxidu uhelnatého (CO) - Model FirstAlert SCO5

Kombinace detektoru CO a detektoru kouře 2 v 1

Společnost FirstAlert jakožto světový lídr mezi výrobci bezpečnostních produktů pro domácnost přichází s novinkou vysoce výkonného multifunkčního hlásiče. FirstAlert SCO5 je vynikající dvoj kombinací nejnovější technologie optických hlásičů s rozšířením o elektrochemický senzor k detekci oxidu uhelnatého (CO).

Detektor je určen k ochraně domácností před požárem včetně nehod palivo spalujících spotřebičů, při nichž dojde k intoxikaci CO a ohrožení života a zdraví nebezpečným tichým zabijákem. Přístroj má oddělené senzory k detekci kouře a CO; dva nezávisle pracující zabezpečovací systémy umístěné v jednom pouzdře.

Optický senzor (fotoelektrický), určený k nepřetržitému monitorování ovzduší na přítomnost kouře a ohně Elektrochemický senzor k trvalému monitorování a detekci zvýšené koncentrace CO v prostředí.

V případě detekce požáru nebo oxidu uhelnatého spustí jednotka automaticky akustický alarm o síle 85 dB, přičemž zařízení signalizuje alarm i opticky (indikací červené LED diody).

Chytré utišení hlásiče
Hlásič požáru je vybaven testovacím tlačítkem TEST pro kontrolu správného fungování zařízení a funkce "Chytré utišení hlásiče" pro jeho přechodné umlčení v případě planého alarmu. Stisknutím tlačítka TEST způsobí okamžitou deaktivaci požárního alarmu, na dobu 15 minut a alarmu CO na dobu 4 minut, se snížením citlivosti obvodů a vypnutím akustické signalizace. Tlačítko "Chytré utišení hlásiče" používejte pouze tehdy, pakliže znáte příčinu aktivace hlásiče (např. při vaření nebo smažení). Po uplynutí některého z výše uvedených intervalů od deaktivace hlásiče se tento zcela automaticky resetuje do původního nastavení pro monitorování nebezpečí.

Vestavěný automatický řídicí systém monitoruje výkonnost, mezi ostatními součástmi zařízení, senzory, bateriemi a vnitřními obvody. V případě zjištění závady nebo nízkého napětí baterií toto zařízení oznámí jak akusticky, tak vizuálně.

Detektor je vybaven systémem, který brání, aby byl instalován do konzoly bez baterií. Speciální zámek umožňuje ochranu proti náhodné demontáži přístroje prostřednictvím ať už dětí či třetích osob. Bateriový provoz umožňuje rychlou a snadnou instalaci a zajišťuje správnou funkci detektoru bez ohledu na napětí (např. při výpadku proudu).

Doporučené umístění hlásiče požáru: v blízkosti kuchyně, do obývacího pokoje, jídelny, ložnice, chodby, kotelny, sklepu, půdy, podkroví a všude tam, kde jsou používány potenciální zdroje intoxikace oxidem uhelnatým, krby, používaná elektrická zařízení, jako jsou elektrické nebo plynové ohřívače, kotle, agregáty, karmy, atd.

Technické parametry výrobku

Technologie senzoru:
Hlásič požáru – Optoelektronická technologie snímání Detektor oxidu uhelnatého (CO) - Elektrochemická technologie.
Zdroj: DC, dvě 1,5 V alkalické baterie typu AA (jsou součástí balení).
Způsob montáže: Na stěnu či strop (šrouby jsou součástí balení).
Signalizace
Překročení přípustné koncentrace CO: Akustický alarm 85 dB (siréna: 4 pípnutí, pauza, 4 pípnutí, pauza)
Vizuální indikace signálka CO LED: bliká ČERVENĚ
V případě požáru: Akustický alarm 85 dB (siréna: 3 pípnutí, pauza, 3 pípnutí, pauza) Vizuální indikace signálka kouře LED: bliká ČERVENĚ
Indikace nízkého stavu baterie: Siréna pípá přibližně jedenkrát za minutu.
Funkce Test: Tlačítko kontroly, údržby zařízení. Po jeho stisknutí řídící jednotka provádí test zařízení.
Funkce Chytré utišení hlásiče: Funkce pro přechodné umlčení hlásiče pro případ planého alarmu.
Pracovní teplota: +4 °C - +38 °C
Provozní vlhkost: 10% - 95% relativní vlhkosti (RH) nekondenzující.
Skladovací podmínky: Teplota: -20 °C - +60 °C Vlhkost: 5% - 95% RH
Rozměry: průměr: 120 mm, výška - 50 mm
Hmotnost s bateriemi: 225g s bateriemi
Schválení: UL217, UL2034
Známky: CE Záruka: 5 let

Značka: Kidde

Kidde Safety vyrábí širokou škálu požárně bezpečnostních produktů zaměřených především na domácnost.
Naše portfoliím produktů zahrnuje detektory oxidu uhelnatého, hlásiče požáru, hasicí přístroje, požární deky a evakuační žebříky.

Všechny bezpečnostní výrobky vyráběné a dodávané pod značkou Kidde prochází náročnými testy. Výrobky jsou posouzeny a schváleny nezávislými zkušebními laboratořemi na základě nejnovějších evropských standardů a norem.

dále nabízíme

doprava zdarma
na vybrané produkty
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 777 078 054
uživatelská podpora