Kachlová kamna Želetava AFRODITA kaplička hnědá

95 883,- Kč s DPH
dodání na dotaz

Kusů:

Specifikace

Kód: 9908
Výrobce: Želetavská kamna
Akumulace: Ano
Barva kamen: Ostatní
Délka polene: 30 cm
Externí přívod vzduchu: Ano
Materiál: Ocelová
Ø kouřovodu (mm): 150
Obložení: Keramika
Palivo: Dřevo, ekobrikety
Počet skel: 1
Prosklení: Rohové sklo
Tvar: Hranatý
Umístění: Volně stojící
Výsuvný mechanizmus: Ne
Vývod kouřovodu: Horní, Zadní

Popis

Klasická kachlová a tvarem kompaktní kamna, která v základním provedení patří mezi naše tradiční.

Nejčastějšími variantami jsou kamna v barevném provedení hnědá, zelená a světlý + tmavý holand se vzorem kachle kaplička a s kulatými kachlovými nohami.

Barevných variant a vzorů kachlů je možné vyrobit nekonečně mnoho. Dalšími možnými atypickými prvky mohou být např. hranaté nohy, kachlový sokl bez nohou, přidání řady kachlů nad topeništěm apod. Na zvážení u těsně izolovaných objektů je pak dodání kamen s přívodem externího vzduchu. Samozřejmostí je možnost volby zadního nebo horního zaústění kouřovodu do kamen.

Technické parametry:

výkon: 5–11 kW
výkon výměníku: 4–8 kW
vodní výměník: ano
druhy paliva: dřevo, dřevěné brikety
vložka: E1, E1 VO

výška: 1340 mm
šířka: 720 mm
hloubka: 470 mm
hmotnost: 236 kg, 
- s výměníkem 250 kg
průměr kouřovodu:150 mm
vývod kouřovodu: E1 – zadní, horní
- E1vo – horní, zadní na zakázku

výška osy hrdla na střed: E1 – 1145 mm, E1vo – 1121,5 mm
spotřeba paliva: cca 2,1 kg/hod
délka polen: 33 cm
objem vody: 20 l
přívod externího vzduchu: ano

Při všech variantách zůstává u kamen AFRODITA kamnová vložka E1 s regulovatelným výkonem 5–11 kW. To při výšce stropů např. 2,5 metru znamená vytápění prostoru blížícímu se 100 m2 podlahové plochy – tedy většiny standardních rodinných domů, ale také např. větších společenských prostorů, restaurací, kluboven, penziónů apod. Pokud je ovšem plocha rozčleněná na více oddělených a uzavřených místností, je na zvážení varianta kamen s teplovodním výměníkem. U varianty s výměníkem odchází z celkových 11 kW celých 8 kW v podobě ohřáté vody do teplovodní soustavy a lze snadno vytopit i oddělené a vzdálenější místnosti. 3 kW předávané do prostoru v místě instalace kamen pak vyhřejí kolem 60 m3 (při 2,5metrové výšce stropů cca 24 m2). Použití a připojení kamen s teplovodním výměníkem přináší vyšší komfort a dlouhodobou úsporu nákladů na vytápění. Investice do jejich instalace je však vyšší a samotná instalace technicky náročnější. Více se tedy vyplatí např. do rodinných domů s trvalým bydlením než třeba do objektů užívaných jen o víkendech apod. Pro chod oběhového čerpadla je třeba připojení do elektřiny, případně záložní zdroj při výpadku el. proudu nebo přívod a odpad vody při použití vychlazovací smyčky. Možné (ale finančně opět náročnější) je teplou vodu nepouštět z kamen přímo do topné soustavy, ale prostřednictvím akumulační nádrže. To pak znamená velmi efektivní využívání tepla vyrobeného kamny a možnost použití teplé vody i jako užitkové.

Doporučené palivo, podobně jako u dalších kamen, je suché palivové dřevo nebo kvalitní dřevěné brikety. Dřevo by nemělo obsahovat víc jak 20 % vlhkosti, což odpovídá zhruba 2 letům skladování.

Při instalaci všech klasických i teplovodních kamen je na místě odborná montáž a připojení a také dodržení veškerých předpisů a protipožárních norem, mezi které patří např. umístění kamen ve vzdálenosti alespoň 20 cm od zdi (a dvojnásobku od hořlavých materiálů), umístění kamen na nehořlavou podložku (nejméně 300 mm před přikládacím a popelníkovým prostorem a 100 mm na ostatních stranách) atd. v návaznosti na správně dimenzovaný komín o průměru tělesa minimálně 150 mm (= průměr kouřovodu) a o účinné výšce alespoň 5 metrů. Připojení kamen do teplovodní soustavy pak provádí odborné topenářské firmy. Zajištění těchto služeb není zahrnuto v ceně, ale je součástí nabídky kamen.

důležité dokumenty

katalogovy-list-afrodita.pdf
informacni-list-afrodita.pdf


Značka: Želetavská kamna

Pokud hledáte kvalitní český produkt od tradiční české rodinné firmy z Vysočiny a nechcete mít kamna, kterých se ročně prodají tisíce kusů v hobby marketech, jsou pro Vás Želetavská kamna správnou volbou. 

V roce 1996 se majitel Josef Brabenec rozhodl, že si domů pořídí kamna. Žádná kamna bohužel neuspokojovala jeho představy o profesionálním vytápění a designu. Rozhodl se tedy, že využije své strojírny a společně se svými zaměstnanci vyrobil první Želetavská kamna. Základními požadavky bylo dokonalé spojení užitných vlastností hoření, sálání, akumulace a design. Velice brzy se ukázalo, že přátelé a známí touží mít právě taková kamna. Tak začíná výroba prvních kusů kamen a po certifikaci v roce 2000 se výroba Želetavských kamen rozbíhá naplno. 

dále nabízíme

doprava zdarma
na vybrané produkty
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 777 078 054
uživatelská podpora